Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

velký jarda

Tak tohle

by měl mít pojištěné ten doktor. Je to jeho a to že se nehoda stala pacientovi se dá očekávat. Pacient není vlastníkem přístroje. Myslím, že pojištovna postupovala správně.

0/0
31.8.2012 7:17

oooo

Vyžadujte všechny podmínky a sáček na zvracení.

Doporučuji všem, aby důsledně vyžadovali všechny pojistné podmínky, doplňkové podmínky a doplňky doplňkových podmínek a výjimky ze všech těchto podmínek. A vyhradili si týden na jejich podrobné prostudování s právním zástupcem - myslím, že budete z potřeby se pojistit vyléčeni. Když jsem jednou požádal v pojišťovně o předložení VŠECH podmínek vztahujících se ke smlouvě a zároveň se zeptal, proč je nedávají ke smlouvě AUTOMATICKY, sám pojišťovák mi řekl, že jsou tak HROZNÉ, že kdyby je každý četl, tak se nikdo rozumný nepojistí a poblije jim tam podlahu. Taky že mě taková četba nadosmrti vyléčila - a nejen četba podmínek - ale i konkrétní zkušenosti s plněním - od té doby - neznám jinou pojistku, než povinné ručení.

0/0
30.8.2012 23:57

MJFA

Taky jsem se pojistil u České,

nedávno si mě předvolali, že mi pojistku vylepší. Při té příležitosti jsem zjistil, že že už nemám pojištěnou odpovědnost a připojištěná kola. Údajně pro neplacení. Jenže zaplaceno je všechno a byt je pojištěný dál. Jen zmizela ta odpovědnost a kola. Ani se neobtěžovali mi to říct. To mám asi za to, že jsem po nich jedenáct let nic nechtěl.

+1/0
30.8.2012 21:33

P.spk

Re: Taky jsem se pojistil u České,

Pojistka buď platí, nebo zanikne a lze sjednat novou, třeba za jiných podmínek..tak jak to píšeš to nedává smysl. A pojištěna kola máš dál, možná jsi měl na mysli připojištění kol nad nějakou částku......ale abys nebyl překvapen jako naivní autor tohoto blogu: kola máš pojištěna proti krádeži v uzavřených prostorách a při poškození překážky....pokud si ho rozbiješ při pádu, poškození kola ti žádná pojišťovna neproplatí. A ta odpovědnost? to je jiný typ pojištění a pojistka nemůže jinak zaniknout v tvém případě než výpovědí nebo nezaplacením. Pravděpodobně jsi opravdu zapomněl zaplatit.

0/0
30.8.2012 22:01

Osszever

Pojišťovny přece nééééé

No a to je přesně důvod, proč nemá smysl se proti čemukoli pojišťovat. Je to jen další způsob, jak z vás vydrbat peníze. Dokud platíte, tak je vše ok, ale když požadujete plnění, tak to najednou z nějakého důvodu nejde a ještě na vás vyrukují s takovými nicneříkajícími pindy, které mají zakrýt fakt, že jsou to všiváci. Já jsem před časem zrušila všechna pojištění, ´bo sypat u nás peníze do finanční instituce tohoto druhu je k ničemu.

+1/0
30.8.2012 20:55

roman37e

Re: Pojišťovny přece nééééé

Bylo zajímavé sledovat po povodních občany kteří měli pojistku a ty co jí neměli. Tam si člověk uvědomil jak je důležité být pojištěn. Ještě horší je to pokud škodu způsobím někomu druhému. Například neopatrností podpálím byt a zničím 10 bytů v době. Pak už můžou být částky velmi zajímavé a bez pojištění je to na provaz.

+3/0
30.8.2012 21:00

P.spk

Re: Pojišťovny přece nééééé

je otázka, kam peníze sypeš......do kouření, do chlastu, do uzenin, čezu, plynárnám ? v podstatě všechny peníze, které vydáš dáváš někomu. Až zaniknou všechny pojišťovny pro zbytečnost, tak v ten okamžik se stane tvůj výrok pravdivý......do té doby je úplně hloupý. Měla bys ho spíš upravit za něco ve smyslu: každý by měl platit takovou pojistku, která má pro něj smysl a které rozumí.........třeba jestli bydlíš nad sousedy, jistě bys měla být pojištěná pro případ, kdybys je vytopila....už jen proto, abyste si případně nevyčítali, že si něco dlužíte.

0/0
30.8.2012 21:07

Stará kára

Re: Pojišťovny přece nééééé

Nekecejte!!!   Byl mně vykraden byt (nic extra, ale kvalitně vybavený). Kooperativa zaplatila vše. Bez řečí.

+1/0
30.8.2012 22:52

Maková panna

Re: Pojišťovny přece nééééé

Mně také Kooperativa zaplatila rodinný dům ,kde byla fasáda poničena kroupy!A do týdne jsem měla peníze na účtě,až jsem se sama divila....

0/0
31.8.2012 14:36

roman37e

Pojistit se dá úplně všechno.

Nikdo si ale snad nemůže myslet že mu jedna pojistka bude platit úplně na všechno. Člověk si musí zvážit míru rizika a podle toho se pojistit. Ten člověk se mohl zeptat u pojišťovny a pojistit se pro tento případ. To neudělal.

+2/0
30.8.2012 20:36

P.spk

Ať se na mě autor nezlobí, ale je úplný hlupák...

Všeobecné pojistné podmínky se týkají všech pojišťoven působící v ČR bez rozdílu, tudíž by jí to nezaplatila žádná pojišťovna a tak nevím, proč se otírá právě o jednu............navíc, pokud by pojišťovna proplatilo toto, tak proč by si lidé kupovali nové věci - vždyť všechny věci se přece nějak neopatrností doma poškodí, tak proč by je neměly zaplatit pojišťovna, ne?;-D;-D

+2/0
30.8.2012 20:26

Z mechu - nová registrace

Článek popisuje mentalitu pojišťoven

Platí to minimálně pro Českou pojišťovnu a případů je víc, než co uvádí autor. Nedávno zas bylo, jak zkrachovala jedno cestovka a nechtělo se platit pojistné plnění pojišťovně Generali. Vlastně, tyhle pojišťovny jsou v jedné skupině, i když si každá drží svoji značku.

Ono je fakt mnohdy lepší si pojištění neplatit. Počítat s rizikem, že se něco stane. Člověk pak nic nedostane. Ovšem to by nedostal ani v případě, že by pojištěn byl. Pouze by předtím leta platil pojistné. V součtu je na tom lépe ten nepojištěný, kterému vznikla škoda, ale nemusel platit to pojistné, které je při nějaké události mnohdy stejně k ničemu.

+2/0
30.8.2012 20:22

Stará kára

Re: Článek popisuje mentalitu pojišťoven

No - ta cestovka na tom byla jako mnoho pojištěných. Byla podpojištěna.  Jako lidé, kteří mají vilu pojištěnu cenou z roku 1990 - např. na dva milióny.  Pokud napůl vyhoří diví se, že dostanou jen milión (polovinu pojistné částky - když vyhořela půlka baráku).  Když mají nahlášenu cenu zařízení sto tisíc, diví se, že nedostanou zaplacenu elektroniku za stopadesát, ale sotva padesát (pokud činí elektronka půlku hodnoty vybavení domácnosti).

   Nejlepší je, když se někdo Z mechu vydá do ciziny a tam bourá. A diví se, kde má vzít milión na léčebné výlohy. Vždyť jen ušetřil na pojistném!!!

0/0
30.8.2012 22:59

nezbedalokii

nechápu autora a křiklouny

jiný příklad - koupím auto a pojedu s ním přes moře..auto se utopí a já se divím, že neplave, jelikož jsem si nepřečetl, na co se to využívá..tedy pán platí jistou věc, která se vztahuje na jasně uvedené věci, které podpisem odsouhlasil..nikdo ho nenutil to platit..asi tak. Nicméně škoda, že se mu toto stalo, ale dějí se horší věci.

0/0
30.8.2012 19:56

Rudla01

Pojištění se vztahuje na vše,

kromě toho, co se vám zrovna stalo.

+1/0
30.8.2012 19:55

KOLDAK

Pojišťovna tu není, aby "chránila vaše sny",

ale aby generovala zisk. Astronomický zisk. A někde se vytvořit musí.

S pojišťovnama je to jako s hazardem - občas někdo vyhraje (dostane plnění, většinou před fotografy a kamerami televizí, aby byla reklama), pro ostatní je to bezedná jáma, kam můžou odhazovat své peníze.

+4/0
30.8.2012 19:21

Stará kára

Re: Pojišťovna tu není, aby

Já (resp. my) jsem dostal plnění bez kamer a bez novinářů. Jak je toto možné?

  Jin u pojištění je výhra, když plnění nepotřebujete. To jste nejšťastnější člověk.

+1/0
30.8.2012 23:01

carolusI

Máte v pojišťovně kamaráda ?

Pokud ne, vztahuje se na vás výluka .:-(

0/0
30.8.2012 18:54

Stará kára

Ale to je přece jasné

Stejné je to u povinného pojištění odpovědnosti.  Pokud při bouračce rozmašírujete své i sousedovic auto, bude z pojištění hrazeno vše, co bylo v sousedově autě (i třeba vaše věci). Naopak nebude hrazeno nic, co bude ve vašem autě (i kdyby vše bylo sousedovo). K tomu byste musel mít havarijní pojistku.

+2/0
30.8.2012 18:23

laduk

Re: Ale to je přece jasné

Jasné to je, protože jsme si to právě přečetli. Ale kolik lidí si s důvěrou v zahraničí zajde do půjčovny pro cokoli a má od pojišťovny pouze informaci, že uhradí případnou škodu do 2 mil (např.)?

+2/0
30.8.2012 18:54

Stará kára

Re: Ale to je přece jasné

Mně je to jasné přes půl století.

0/0
30.8.2012 22:49

mamina2

Re: Ale to je přece jasné

S tím povinným ručením je to jasné každému, kdo chápe, k čemu taková pojistka je.

0/0
31.8.2012 9:49

Antek

Pojištění

Říkají tomu pojištění,ale ve skutečnosti je to sázka že se ta a ta situace ze zákona pravděpodobnosti nestane.Když už se stane a má přijít k plněnímtak pojišťovny hledají ve výlukách z pojištění-mimochodem psanými milimetrovým písmem jak se z toho vykroutit.Pokud platím je dobře,ale běda jestli něco po nich chci.

+3/0
30.8.2012 18:20

NTPT_POTRETI_ZAKAZANY

Pojistíme vám DEŠTNÍK když se zaručíte že NEBUDE PRŠET !

Vaše Česká Pojišťovna

+1/0
30.8.2012 18:17

Žadatel

Re: Pojistíme vám DEŠTNÍK když se zaručíte že NEBUDE PRŠET !

Pršet může, ale deštník se nesmí namočit. To je jako se zárukou na boty.;-D

+1/0
30.8.2012 18:29

certik_bertik

vite

je to tak, kazdy cinitel pojistovny vam rekne, ze pojistovnictvi neni charita, je to financni ustav, ktery musi prinaset zisk akcionarum, ve firme kde pracujete vam taky denne vedeni omlati o hlavu slovo "je treba hlavne zisk" protoze penize jsou treba pro akcionare i pro vyplaty zamestnancu, kdybyste byl zamestnanec pojistovny, tak byste taky nechtel aby dala firma vsechno klientum a na vasi vyplatu uz nezbylo. Takovych prikladu, kdy pojistovna nechce platit jsem par taky slysel, jeden znamy si na to najal jednoho pravnika, co je stary stbak a mafian a znamy gauner a prachy od pojistovny mel za 3 dny na ucte

0/0
30.8.2012 18:11

NTPT_POTRETI_ZAKAZANY

Re: vite

KDEPAK  Pojištovna  JE PONIK ZALOZENY NA VZAJMNE SOLIDARITE....

+1/0
30.8.2012 18:20

certik_bertik

Re: vite

odkdy?

0/0
30.8.2012 18:26

KOLDAK

Re: vite

Spíš "dokdy":-) Kdysi to totiž takhle fungovalo.

0/0
30.8.2012 19:23

certik_bertik

Re: vite

do konce 19 století tak možná

0/0
30.8.2012 19:31

Stará kára

Re: vite

Vážení, pojišťovna vždy musela vytvořit rezervu (aby mohla plnit i v případě katastrov) a zaměstnance platit musela také vždy.  Vzájemnou pojišťovnu jistě založit můžete - doporučuji se nejdříve doučit pojistnou matematiku.

+1/0
30.8.2012 23:04

certik_bertik

Re: vite

tak to není, pojišťovna se musí především pojistit u jiné pojišťovny a když nastane větší plnění tak vyinkasuje pojistku a z toho to zaplatí, takže je to vlastně pojištění kruhem, když je jedna pojišťovna pojištěna u druhé, na konci musí být někdo, kdo na tom prodělá kalhoty, nebo jako se stalo u pojištovny Morava za povodní, ona nebyla pojištěna, majitelé všechny peníze klientů prošustrovali a nezbylo nakonec na plnění

0/0
31.8.2012 6:30

mamina2

Re: vite

Já myslím, že platí obojí, pojištění pojišťoven u zajišťoven je nutné pro mimořádné události, na plnění běžných pojistných událostí musí mít pojišťovna svoje zdroje.

0/0
31.8.2012 10:16

certik_bertik

Re: vite

lepší z pozice pojištovny je neplatit pojistné události a prachy prožrat sami

0/0
31.8.2012 10:49

mamina2

Re: vite

To samozřejmě, ale pak by se tam zase nikdo nepojistil. :-P

0/0
31.8.2012 11:04

certik_bertik

Re: vite

vždycky se někdo najde

0/0
31.8.2012 11:22

mamina2

Re: vite

Takových se musí najít hodně, jinak by neměla ta pojišťovna co prožírat.

0/0
31.8.2012 13:10

oooo

Užívání věcí je nepřípustná činnost!

No to jsou krásně napsané pojistné podmínky. Prakticky to znamená, že vám pojišťovna nezaplatí nikdy nic, protože je známo, že lidé si v drtivé většině pořizují věci proto, aby je (pošetilci) užívali. Možná snad nějakému muzeu by škodu uhradili, kdyby prokázalo, že tu věc oparvdu mělo stále jen ve vitrině a nikdy ji nepožívalo. BRAVO ČP! Mám taky pár hezkých příkladů o jejich přístupu k plnění - z dřevních dob, kdy jsem ještě nevěděl, že pojištění všeho druhu je nanic, ale škoda slov.

+1/0
30.8.2012 18:05

roman37e

Re: Užívání věcí je nepřípustná činnost!

Co je to za ptákovinu? Tahle pojistka se vztahuje na škodu kterou někomu způsobím, ale pochopitelně nesmím tu věc užívat. Tzn. když například do někoho drcnu a jemu takové zařízení vypadne z ruky.

0/0
30.8.2012 18:22

oooo

Re: Užívání věcí je nepřípustná činnost!

No, to je právě ta finta, na kterou nikdo neupozorní -ty doplňkové podmínky -pokud o nich ani nevíte a specielně si je nevyžádáte, vám je nikdo neukáže. Každý totiž z názvu té pojistky a selského rozumu jednoznačně předpokládá, že se vztahuje právě na to, když si od někoho půjčím ten mobil a upadne MNĚ, nebo když si půjčím auto a vybourám se s ním, apod. Takových fint lze ve smlouvách resp. podmínkách pojišťoven nalézt spoustu - které by rozumně uvažující lidi vůbec nenapadly a pojišťovny je tam mají právě jako zadní vrátka, kterými se vyzujou téměř z každého plnění.Jeden konkrétní příklad -uzavřete pojištění nemovitosti proti živelným pohromám i blesku -ale v podmínkách je, že VY musíte prokázat, kudy blesk do nemovitosti vnikl.To by nenapadlo ani debila,ani rozumného člověka.Když jsem si jednou takové podmínky vyžádal a zeptal jsem se, proč mi je nedali sami automaticky, tak mi pojišťovák řekl, že je nedávají, protože jsou tak HROZNÉ, že by se nikdo nepojistil.

0/0
30.8.2012 23:29

mamina2

Re: Užívání věcí je nepřípustná činnost!

To je přece ale váš problém, že si nepřečtete, na co jste se pojistil.

0/0
31.8.2012 9:50

mamina2

Re: Užívání věcí je nepřípustná činnost!

To je blbost. Když omylem shodíte v muzeu vázu, tak to je přesně ta situace, kdy by za vás pojišťovna tu škodu zaplatila. Nezaplatí ji ale za věc, kterou jste si půjčil a normálně ji vy používáte.

0/0
31.8.2012 9:48

péťovakobyla

Pojišťovny platí jen známým.

Musíte mít uvnitř kontakt a pak vám dají klidně i na nové auto. Ale ne každému!!

+3/0
30.8.2012 18:03

NTPT_POTRETI_ZAKAZANY

jo pojišťovnictví je větš zldějina

než všechny tunely, hypotéky a potřebitelské úvěry..

+7/0
30.8.2012 18:01ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.