Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká pojišťovna: Plaťte pojištění, ale nic po nás nechtějte

30. 08. 2012 17:44:09
V červenci se stala jednomu milému starému pánovi nemilá událost. Má problémy se srdcem, tak mu byl kardiologem zapůjčen monitorovací přístroj, tzv. holter. Důchodce, bývalý železničář se šel v horkém letním dni omýt, holter si odpnul a položil v koupelně na skříňku. Asi o něj zavadil, nebo možná si neuvědomil, že ho má stále připnutý skrze čidla na sobě, zkrátka mu spadl do vedle stojícího lavoru s namočeným prádlem. Přístroj za bratru 150.000 korun byl zničený. Co teď? Ještě, že mám pojištění. Takové to proti blbosti, jak se říká. V odborné branži pojišťováků „pojištění z odpovědnosti občana“. Jenomže ouha. Po měsíci a půl se ukázalo, že sice pojištění starý pán několik let platil, ale jako na potvoru se zrovna na takovéto případy nevztahuje. Proč? Cituji z odpovědi České pojišťovny:

„Tato pojistná smlouva se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro pojištění odpovědnosti za škodu VPPOS 2005, Doplňkovými pojistnými podmínkami pro pojištění odpovědnosti občanů DPPO 2005, smluvními ujednáními a ujednáními této pojistné smlouvy. Pojištění se podle článku 2 doplňkových pojistných podmínek DPPO 2005 sjednává pro případ právním předpisem stanovené odpovědnosti pojištěného za škodu vzniklou jiné osobě úrazem nebo jiným poškozením zdraví této osoby, poškozením nebo zničením věci, kterou má tato osoba ve vlastnictví, v užívání nebo ji má oprávněně u sebe z jakéhokoliv jiného právního titulu. Dle článku 6, písm. g) VPPOS 2005 se pojištění nevztahuje na odpovědnost za škodu vzniklou na věcech, které pojištěný užívá. Užíváním věci se rozumí stav, kdy pojištěný má věc ve své moci a využívá její užitné vlastnosti /čl. 17, odst. 5/. Vzhledem k tomu, že ve Vašem případě došlo ke škodě právě na věci, kterou jste na základě dohody užíval a využíval její užitné vlastnosti, jedná se v souladu s výše uvedeným o výluku z pojištění. Náhradu za vzniklou škodu tedy nemůžeme poskytnout a spis odkládáme bez dalších opatření. S ohledem na naši povinnost řešit případy objektivně a v rámci nám daném poj. smlouvou, pojistnými podmínkami, souvisejícími právními předpisy a doloženými skutečnostmi, nemůžeme v daném
případě postupovat jinak.“

Přeloženo do lidské řeči: Pokud zničíte nedopatřením někomu zapůjčenou věc, máte na ní zodpovědnost, nicméně pojištění odpovědnosti se na to nevztahuje, protože jste danou věc používal.

Zdá se vám to také tak trochu absurdní?

Autor: Michal Kubíček | čtvrtek 30.8.2012 17:44 | karma článku: 30.98 | přečteno: 2553x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Kateřina Horáková

Detoxikace zvenku

Další ze skvělých tianďáckých věcí, které jsem vyzkoušela, jsou detoxikační bylinné náplasti. Při svém zhýralém způsobu života jsem se rozhodla pro očistu...

24.9.2017 v 19:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 11 | Diskuse

Martina Studzinská

Třída all inclusiv

...aneb malé "třídní foto", tedy popis toho, co musí český učitel v průměrné třídě zvládnout za dopoledne. Připočtěme k tomu dvě až tři hodiny odpoledne u počítače nad administrativní prací a pár hodin týdně na schůzích.

24.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 18.35 | Přečteno: 506 | Diskuse

Libuse Palkova

Bezdomovci

V naší soutěži jsme probrali kdeco-politiku, sex, atomové elektrárny, policajty, tchýně, ale co běžný občan? Co všichni naši pracující, nezaměstnaní, důchodci či bezdomovci? Právě těm posledně jmenovaným se budeme dnes věnovat.

24.9.2017 v 16:06 | Karma článku: 9.35 | Přečteno: 549 | Diskuse

Jana Slaninová

Pět dobrých důvodů proč vstoupiti do stavu manželského

Jo, všechno o tom už bylo napsáno, řečeno, zdokumentováno. Jeden čas jsem byla zavilou nepřítelkyní stavu manželského. Ale... Znám pět skutečně dobrých důvodů, proč se mají lidi vzít když už spolu chtějí žít.

24.9.2017 v 14:44 | Karma článku: 15.10 | Přečteno: 524 | Diskuse

Vratislav Kozak

Transformace pivovarství v České republice

Stať byla publikována již v roce 1998. Naplnily se předpoklady autora, že dojde ke koncentraci pivovarského průmyslu a prodeji nejvýznamnějších producentů piva zahraničním zájemcům.

24.9.2017 v 12:51 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 225 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3017
Bývalý novinář (LN, ČRo, ČT, regionální deníky), dnes investor, podnikatel a levičák. Absolvent oboru Filmová, televizní a fotografická umění a nová média na Filosoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity a Marketingové a sociální komunikace na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati. Žije v Ostravě. Je autorem knih o SEO a webovém marketingu. Radí lidem jak vydělávat na webu. Za peníze.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.